O nas

Poznaj nas lepiej

HALINÓWKA

Poznaj nas

      Urlop lub weekend spędzony w Halinówce to wspaniały relaks w naturalnym środowisku. Jest idealnym miejscem wypoczynku dla każdego kto szuka spokoju.

      Na ogrodzonym hektarowym terenie znajduje się sad. Wiosną pozwala zachwycać się wspaniałym widokiem rozwijających się pąków kwiatowych, natomiast latem jest źródłem świeżych owoców.

       Do dyspozycji gości jest przestronna altana z grillem do biesiadowania lub wypicia porannej kawy słuchając śpiewu ptaków. Fajną rozrywką i wspólną zabawą będzie ognisko, gdzie upieczemy kiełbaski lub inne specjały oraz pośpiewamy w doborowym towarzystwie.

        Dużą atrakcją, szczególnie dla wędkarzy, może być zarybiony staw, gdzie można złowić rybkę. Teren tonie w niezwykłej zieleni z miejscem na hamaki, leżaki i huśtawkę. Z okien czasami można dostrzec różnorodne zwierzęta. Bywa, że przyjdą nawet łosie.

         Pokoje czyste, wygodne i przytulne w nowoczesnym stylu. Każdy z telewizorem i indywidualną łazienką. Na rozległym terenie jest dużo miejsc parkingowych, więc zmotoryzowami nie muszą martwić się o swoje pojazdy.

HALINÓWKA

Lokalizacja

   Położona w otoczeniu pól, łąk i lasu. Poza miejscowością, znacznie oddalone od innych zabudowań.

   Zaletą lokalizacji jest ustronne miejsce przy jednoczesnej bliskości stref komunikacyjnych. Dzięki czemu to doskonały punkt wypadowy do różnego rodzaju wycieczek.

   Raj dla miłośników przyrody i traperskiej przygody, obserwatorów ptaków i miłośników „bezkrwawych”, fotograficznych łowów. Biebrza zwana też „Polską Amazonią” bierze swój początek niedaleko granicy z Białorusią a kończy pod Wizną, gdzie wpada do Narwi.

  Aby chronić ten bezcenny teren we wrześniu 1993r. powstał Biebrzański Park Narodowy z unikalną w skali europejskiej przyrodą. Nad Biebrzą możesz w ciszy i spokoju wypocząć, popłynąć kajakiem, powędrować ciekawymi szlakami przez bagienne bezdroża, w spokoju i ciszy powędkować – wykupiwszy oczywiście wcześniej licencję na połów ryb. Tylko tutaj będziesz mógł zaobserwować i zarejestrować niezwykłe zjawiska przyrodnicze.

HALINÓWKA

Walory turystyczne i atrakcje

Biebrzański Park Narodowy ma do zaoferowania  ponad 600 km szlaków turystycznych – pieszych, rowerowych i kajakowych.  Spośród wielu tras rowerowych, uwagę należy zwrócić na „Podlaski Szlak Bociani”. 

Szlaki piesze w czasie wiosennych rozlewisk są niełatwe do przebycia, ale rekompensatą za trud są wspaniałe widoki krajobrazu oraz przylatujące w tym okresie ptaki. Specjalnie dla pasjonatów ornitologii przy szlakach  zbudowano wieże obserwacyjne, z których można dostrzec nierzadko unikatowe gatunki ptaków oraz oczywiście łosie i inne zwierzęta.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest  Twierdza Osowiec z końca XIX w. Zlokalizowana jest w pobliżu siedziby dyrekcji parku. Do zwiedzania udostępniony jest Fort i Muzeum Twierdzy Osowiec.

W siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego podziwiać można wystawy zdjęć o tematyce przyrodniczej, ekspozycję ukazującą np. łosia czy bataliona oraz obejrzeć film o Biebrzańskim Parku Narodowym.

HALINÓWKA

Goniądz

Goniądz to małe miasteczko nad Biebrzą, położone w centrum Województwa Podlaskiego. Piękne, pełne uroczych zakątków i zupełnie nie odkryte.

Historia miasteczka sięga 1358 roku.

Jest to dwutysięczne, typowo rolnicze miasteczko. Blisko 60% powierzchni gminy leży na terenie  Biebrzańskiego Parku Narodowego

Na wzniesieniu, stoi kościół parafialny pod wezwaniem św. Agnieszki. Kościół zbudowany w latach 1922 – 1924 w stylu neobarokowym. 

Okolica charakteryzuje się:

Miasto Goniądz to miejsce, gdzie czas jakby się zatrzymał. Okolica jest pełna uroczych zakątków i wyjątkowych miejsc, o których nie sposób zapomnieć.

HALINÓWKA

Spływy kajakowe

Być na Biebrzy i nie spłynąć nią, to jak być w Rzymie i nie zobaczyć Koloseum. Koniecznie przeznacz choćby jeden dzień na przygodę na wodzie. Bo kogo choć raz poniesie nurt rzeki na szerokie wiosenne rozlewiska, kto w porannej mgle natknie się na płynącą z rybą w pysku wydrę i spłoszy rzadkie przecież łabędzie krzykliwe, ten często wracał nad tą naszą rzekę, odkrywając kolejne karty z talii zwanej Biebrza.

Jeśli to poczujesz, to znaczy że stałeś się „biebrznięty” i dołączysz do grona ludzi zaślepionych tą tajemniczą, surową ale i łaskawą krainą.

HALINÓWKA

Kalendarz imprez

maj

Targi Rękodzieła Ludowego (Biebrzański Park Narodowy)

czerwiec

Dni Biebrzy (Goniądz)

lipiec

Rock na Bagnie (Goniądz)

Jest to festiwal który swoją atmosferą przypomina stare dobre festiwale lat 80-tych takie jak Jarocin czy Róbrege.

wrzesień

Mistrzostwa Europy w Koszeniu „Biebrzańskie Sianokosy” (Trzcianne)

Mistrzostwa Europy w Koszeniu Bagiennych Łąk. Jest to rywalizacja sportowa kosiarzy a zarazem zabawa, jak i promocja walorów parku oraz czynny udział w ochronie mokradeł.

termin ruchomy

„Sto Pomysłów dla Biebrzy” (Goniądz)

prezentacja oraz sprzedaż rękodzieła ludowego (hafciarstwo, plecionkarstwo, wikliniarstwo, tkactwo, rzeźba ludowa, pisankarstwo i wypieki pieczywa obrzędowego).

Skontaktuj się z nami

Bądźmy w kontakcie